Strona główna Zdrowie Jak wymienić nabój do SodaStream?

Jak wymienić nabój do SodaStream?

147
0
wymiana naboju do SodaStream

Wiele osób woli picie wody gazowanej i napojów gazowanych, aniżeli zwykłych. Zważywszy na to, że dorosła osoba powinna pić codziennie przynajmniej 1,5 litra wody w każdym miesiącu fani bąbelków kupują i wyrzucają ogromne ilości plastikowych butelek. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją możliwości bardziej ekologicznego podejścia do uzyskiwania wody gazowanej.

  1. Jakie są zalety korzystania z SodaStream?
  2. Nabijanie naboju SodaStream Warszawa – gdzie można wykonać nabijanie butli w Warszawie?
  3. Czy napełnianie butli SodaStream może być wykonane samodzielnie?
  4. W jaki sposób wymienić nabój Soda Stream?

Co wyróżnia SodaStream i jak wymienić naboje w urządzeniu? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie są zalety korzystania z SodaStream?

SodaStream to nowoczesne urządzenie, pozwalające na nasycanie napojów dwutlenkiem węgla we własnym domu, czyli saturator. Dzięki niemu każdy może cieszyć się pysznymi napojami z bąbelkami bez konieczności kupowania licznych plastikowych butelek. Na urządzenie składa się saturator, butelka oraz nabój SodaStream. To właśnie w nim znajduje się gaz, wykorzystywany do gazowania wody. Wiele osób decyduje się na korzystanie z SodaStream ze względów na ekologię. Wymianie podlegają naboje, jednak po zużyciu wcale nie trzeba ich wyrzucać. Firma zapewnia możliwość oddania ich zarówno poprzez wysyłkę pocztą lub wizytę w specjalnej placówce, w której są one przyjmowane. Następnie SodaStream czyści puste naboje, sprawdza ich stan, napełnia i uszczelnia. Pozwala to ponownie z nich skorzystać. Kolejną zaletą posiadania tego urządzenia jest wygoda. SodaStream pozwala nie tylko na nasycanie wody dwutlenkiem węgla, ale także tworzenie napojów o różnych smakach. Dzięki specjalnym syropom możliwe jest wykonanie pysznego picia.

Nabijanie naboju SodaStream Warszawa – gdzie można wykonać nabijanie butli w Warszawie?

Jeśli potrzebujesz usługi, jaką jest wymiana butli SodaStream Warszawa oferuje szeroki wybór punktów, w których można dokonać profesjonalnego gazowania wody. Warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie jest proponowane. Nie wszędzie można na przykład wymienić nabój różowy.

W stolicy Polski wymiany nabojów SodaStream można dokonać pod następującymi adresami:

  • Niepodległości 76/78/111 Warszawa, 02-626,
  • Stanisława Wojciechowskiego 33/2, Warszawa,
  • Grochowska 99, Warszawa.

Przed przyjazdem do określonego punktu warto sprawdzić zakres jego usług oraz zapoznać się z godzinami otwarcia. Należy także pamiętać, że pusty nabój można także po prostu wymienić na nowy w sklepie. Producent zaznacza, że jeden cylinder wystarczy na aż 60 litrów wody gazowanej, co oznacza, że można go używać spokojnie przez 4 do 8 tygodni. Należy pamiętać o tym, aby korzystać wyłącznie z usług profesjonalistów podczas napełniania butli. Jeżeli proces ten nie będzie wykonany odpowiednio, nabój nie spełni swojej funkcji w stu procentach.

Czy napełnianie butli SodaStream może być wykonane samodzielnie?

Do napełnienia butli SodaStream niezbędna jest specjalna stacja z dwutlenkiem węgla. Co więcej, cały proces musi być bezpieczny oraz dawać pewność, że nabój SodaStream może być użyty po raz kolejny. Ponadto niewiele osób wie, że znaczenie ma także rodzaj użytego gazu. Musi to być gaz spożywczy wysokiej jakości. Co więcej, należy pamiętać że nieprofesjonalnie nabity nabój będzie szybciej się zużywał. Odpowiednia sterylizacja i kontrola gwarantują, że będzie można cieszyć się napojem gazowanym, oszczędzać, dbać o środowisko, a wszystko to bez ryzyka i bez utraty walorów smakowych. Z tego powodu nie ma możliwości samodzielnego napełnienia butli. Warto jednak zaznaczyć, że wymiana naboju w posiadanym urządzeniu może być przeprowadzona samodzielnie w domu – nie potrzeba zapraszać fachowca do domu, aby założył cylindry.

W jaki sposób wymienić nabój Soda Stream?

Wymiana naboju w domu jest bardzo prosta. Wystarczy jedynie ustawić swoje urządzenie Soda Stream na płaskiej powierzchni, w bezpiecznym miejscu i wyjąć tylną obudowę. Następnie należy unieść dźwignię gniazda Quick Connect. Po tym można już wyciągnąć zużyty nabój do syfonu. W jego miejsce należy włożyć nowy, pełny cylinder. Ostatnim krokiem jest opuszczenie dźwigni Quick Connect i założenie obudowy. Można więc zauważyć, że wymiana zużytego naboju na nowy to dziecinnie prosta sprawa, z którą każdy jest w stanie sobie poradzić. Warto pamiętać, że powyższa instrukcja nie sprawdzi się w przypadku urządzenia z zaworem Twist. W takich SodaStream zużyty nabój należy wykręcić i nowy, pełny wkręcić – znika konieczność unoszenia dźwigni. Pozostałe kroki pozostają takie same.

SodaStream to nowoczesne urządzenie, które przyda się w każdym domu. Jest ono ekologiczne i pozwala zaoszczędzić na zakupie napojów gazowanych. Co więcej, jest proste w obsłudze, zarówno na co dzień, jak i podczas regularnej wymiany naboju. Warto także pamiętać, że samo picie gazowanej wody jest dla organizmu lepsze aniżeli spożywanie zwyczajnej – napój lepiej się wchłania, doskonale gasi pragnienie i jest bardziej orzeźwiający.

Poprzedni artykułRola diety i nawyków żywieniowych w zapobieganiu problemom z prostatą
Następny artykułJak radzić sobie z PTSD po traumatycznym doświadczeniu